Co pomaga na zakwasy?


Co pomaga na zakwasy? Masz dość bólu mięśni spowodowanego treningami, czyli tzw. zakwasów? Chcesz się dowiedzieć, co pomaga na zakwasy? Bynajmniej nie jest to żaden lek, czy ćwiczenie rozluźniające. O czym więc mowa? O Imbirze.

Smaczny i zdrowy

Imbir, jak powszechnie wiadomo, to świetny dodatek do herbaty, kawy, ciast, lodów, pieczeni i innych potraw, a także niezawodny pomocnik w zwalczaniu zgagi, bólu żołądka, niestrawności, obrzęków. Warto wspomnieć, że imbir skutecznie neutralizuje szkodliwe składniki zawarte w kawie.

To nie wszystko. Naukowcy z całego świata dowodzą, iż imbir również skutecznie uśmierza potreningowe bóle mięśni ( często błędnie nazywane zakwasami ).

W czasie badań nad tym niepozornym korzeniem, podzielono zespół ochotników na 2 grupy. Pierwszej, po forsownym treningu aplikowano określoną ilość imbiru, drugiej, kontrolnej, podawano zamiast imbiru placebo.

Co ciekawe, w grupie, w której podawany był imbir odczucie bólu mięśni spowodowanego wysiłkiem fizycznym było o 1/4 mniejsze w porównaniu z grupą kontrolną nie przyjmującą tego specyfiku! Wniosek? Imbir pomaga na zakwasy!

Jest to na pewno dobra wiadomość dla osób, które kochają trenować i nie lubią przyjmować żadnych medykamentów, dzięki którym ból potreningowy może być mniejszy. A więc rodacy, imbir w dłoń i na ćwiczenia marsz!

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie tego jak zapobiegać i jak leczyć zakwasy? Przeczytaj artykuł Co pomaga na zakwasy,mikrourazy już teraz!

One Comment add one

  1. Mira says:

    Oby pomogło… nie mogę sobie miejsca znaleźć po ostatnim treningu. Akurat imbir w domu jest, więc nie zaszkodzi spróbować

Zostaw komentarz

Poprzedni artykuł:

Następny artykuł: