Reebok Easy Tone – czy faktycznie działa?


Od kiedy firma Reebok zaczęła propagować swoje najnowsze odkrycie - buty z technologią EasyTone, których rzekomo częste używanie ma wzmocnić mięśnie pośladków i łydek, opinie wśród użytkowników tego obuwia są skrajnie podzielone. Jedni wychwalają je pod niebiosa, inni są niezadowoleni i zwracają buty czym prędzej do sklepów. Co na to fakty, prawo i badania?

 Reebok EasyTone - buty naszych marzeń?

Firma Adidas, w której posiadaniu jest firma Reebok nie szczędziła funduszy na rozreklamowanie swojego produktu. Pod hasłem "Reeformuj swoje pośladki" ruszyła wielka machina kampanii reklamowej, wraz z nią jedne z najbardziej znanych i cenionych kobiet show biznesu - Helena Christensen, Nicole Scherzinger czy Edyta Herbuś. Kampania reklamowa pełną parą ruszyła w magazynach, telewizji, radiu. Zgrabne pupy modelek towarzyszyły nam na billboardach i w sklepach z odzieżą sportową.

Wszystko po to abyśmy uwierzyły, że dzięki kupnie tych właśnie butów, z systemem Easy Tone, nasze pośladki, łydki będą smuklejsze, szczuplejsze, seksowniejsze, ładniejsze, ponętniejsze.... przymiotników można wymieniać bez liku. Ale jakie są fakty? O tym za chwilę.

Kusząco brzmiąca obietnica o możliwości łatwiejszego osiągnięcia wymarzonych rezultatów skusiła miliony klientek, które, mimo dość wysokiej ceny, sięgały właśnie op ten produkt z półek. Cena butów z systemem EasyTone wynosi około 350 złotych. Na początku kampanii tylko nieliczne markowe sklepy sportowe mogły poszczycić się możliwością sprzedania nam butów Easy Tone oraz RunTone.

Ale jakie są fakty?

Fakt jest taki, że przeszło rok temu, z powodu kampanii reklamowej promującej system EasyTone firma Reebok musiała zapłacić 25-milionowe odszkodowanie za, prosto rzecz ujmując, oszukanie klientów. Pod młotek poszły nie tylko byty z systemem Easy Tone ale również buty stworzone przez firmę Reebok do biegania - Run Tone. Kto i dlaczego oskarżył firmę Reebok? Oskarżenie padło z ust Davida Vladecka z Federalnej Komisji Handlu.

Federalna Komisja Handlu stwierdziła, że firma Reebok nie ma naukowo potwierdzonych dowodów na to, że dzięki stosowaniu tych produktów mięśnie naszych nóg (dokładnie mięśnie pośladkowe i łydek oraz ścięgna podkolanowe) ulegną wzmocnieniu i wysmukleniu o prawie 30%. Właśnie taką poprawę Reebok gwarantował swoim klientom. Za niesłowność ukarano Firmę reebok karą pieniężną i ostrzeżono, że nawet tak wielka firma nie ma prawa obiecywać swoi klientom czegoś czego nie jest pewna na 100%.

Firma Reebok, pomimo wyraźnego sprzeciwu i oburzenia grzecznie zapłaciła karę 25 milionów dolarów, aby niepotrzebnie nie wywoływać wokół tego procesu szumu i nie zniechęcić potencjalnej klienteli do nie kupowania felernych i drogich butów. Fundusze te trafiły do rąk klientów, którzy niezadowoleni z efektów zaskarżyli firmę Reebok i chcieli zwrotu kosztów za zakup obuwia.

Technologia EasyTone - na czym polega?

Technologia EasyTone zainspirowana została przez obserwację treningów na piłce stabilizującej. To dzięki tej technologii, po założeniu obuwia marki Reebok, nasze mięśnie muszą podobno pracować dużo ciężej. A to wszystko przez wyprowadzenie naszego ciała z balansu, równowagi. Dzięki umieszczonym w podeszwach butów specjalnym poduszkom powietrznym zarówno podczas stawiania jak i odrywania nogi od powierzchni nasze całe ciało musi pracować ciężej aby utrzymać równowagę.

Ile w tym prawdy? Tyle samo ile opinii. A te są skrajnie różne. Wystarczy wejść na jakiekolwiek forum, aby się przekonać o różnorodnych opiniach na temat obuwia z systemem EasyTone. Zapraszamy do komentowania i dzielenia się z nami swoimi odczuciami odnośnie użytkowania i skuteczności butów EasyTone!

Zostaw komentarz