Szczupły partner to większa szansa na zajście w ciążę!


Chcesz zajść w ciążę, ale wiesz, że lepiej zajść w ciążę będąc szczuplejszą? To samo tyczy się Twojego partnera! Przekonaj się co na temat mówią lekarze i naukowcy i przejdź na dietę przed zajściem w ciążę wraz ze Twoim partnerem! Jego dobra kondycja i stan zdrowotny jest równie ważna jak Twoja!

 Bądź szczupły!

Do ciekawego odkrycia doszli badacze z Australii z uniwersytetu z Melbourne. Przeprowadzając badania na szczurach stwierdzili, że łatwiej dochodzi do zapłodnienia u samic, które spółkowały ze szczupłymi, lepiej odżywiającymi się szczurami. Samice zapłodnione przez otyłych samców jedzących niezdrowe rzeczy miały większe problemy z zajściem w ciążę i utrzymaniem jej.

Szczupły ma większe szanse na zapłodnienie

Badania australijskich naukowców wykazały, że zdrowe, szczupłe osobniki miały większe szanse (aż o 20% !) na zapłodnienie samicy niż samce otyłe. Plemniki otyłych samców były powolniejsze, miały większy problem z dotarciem do komórki jajowej, a gdy już doszło do zapłodnienia, komórka jajowa rzadziej zagnieżdżała się w macicy niż w przypadku zapłodnienia przez szczupłe osobniki.

Podobnie jest w przypadku otyłych mężczyzn. O 15% większe szanse na zapłodnienie mają mężczyźni szczuplejsi, zdrowiej się odżywiający, niż ci stale stołujący się w fast foodach. Panowie! Jeśli zatem chcecie, aby wasza kobieta zaszła w ciążę, musicie pomyśleć również o sobie!

Niestety, mężczyźni rzadziej zdają sobie sprawę z powagi sytuacji. Często odrzucają myśl, że nie tylko kobieta ale i oni przed zapłodnieniem powinni zadbać o swój stan zdrowia, przebadać się, zmienić swój styl życia na zdrowszy.

Uwaga! Otyłość wśród mężczyzn coraz powszechniejsza!

Naukowcy z Australii z uniwersytetu w Melbourne biją na alarm i podają najnowsze wyniki badań wykonanych przez WHO z których wynika, że aż 3/4 mężczyzn z Australii w wieku prokreacyjnym cierpi na nadwagę lub, co gorsza, na otyłość! Na świecie, zgodnie z danymi WHO, otyłość i nadwaga dotyczy aż 50% mężczyzn w wieku reprodukcyjnym. Wyniki mówią same za siebie, a co raz powszechniejszy problem z zajściem w ciążę wśród kobiet tylko potwierdza wyniki badań naukowców z Australii.

Zmieńcie styl życia na zdrowszy i zajdźcie w ciążę!

Podsumowując, jeśli chcesz zajść w ciążę, a Ty i Twój partner należycie do osób o wysokim wskaźniku BMI i macie problem z zajściem w ciążę, spróbujcie zmienić swój styl żywienia na zdrowszy, lepszy, bogatszy w witaminy, minerały i ruch. Może dzięki zdrowemu stylowi życie łatwiej zajdziecie w ciążę i doczekacie się swojego potomka?

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Czy objadanie się w ciąży powoduje otyłość u Twojego dziecka?

Czy w ciąży warto ćwiczyć?

Ciąża i zaparcia nie tylko w pierwszym trymestrze

Jakie jeść pieczywo? Białe czy ciemne?

Zostaw komentarz