Zdrowy otyły, czyli ciesz się zdrowiem z nadwagą!


Osoby otyłe muszą cierpieć na miażdżycę, nadciśnienie, choroby serca? Niekoniecznie! Udowodniono, że otyłość nie zawsze idzie w parze z chorobami i wcześniejszą śmiercią! Co zatem jest głównym wyznacznikiem zdrowia jeśli nie otyłość? Czyżby faktycznie potwierdziła się opinia, że ruch to zdrowie?   Osoby z nadwagą i otyłością mogą odetchnąć z ulgą. Najnowsze badania w USA dowiodły, że osoby z nadwagą i otyłością nie są wcale bardziej narażeni na choroby serca, choroby metaboliczne, nadciśnienie i tym podobne schorzenia niż osoby szczuplejsze! Dzięki najnowszym badaniom przeprowadzonym na Uniwersytecie Południowej Karoliny na 43 000 ochotników udowodniono, że gdzie indziej leży haczyk.  

Co jest wyznacznikiem zdrowia jeśli nie właściwe BMI?

Co zatem jest wyznacznikiem zdrowia i dobrostanu jeśli nie utrzymywanie odpowiedniej wagi, masy ciała? Spośród 43 000 ochotników znalazło się 18 000 osób cierpiących na otyłość. Po ich przebadaniu i przetestowaniu ich kondycji fizycznej stwierdzono, że otyłość ma niewiele wspólnego z zapadaniem na choroby cywilizacyjne. Dopiero słaba, nikła wręcz kondycja była równoznaczna ze złym stanem zdrowia wolontariuszy. Jeśli więc chcesz się cieszyć zdrowiem musisz dbać o swoją kondycję i krzepę!  

Zdrowy otyły, czyli ciesz się nadwagą!

Po przebadaniu wolontariuszy w USA stworzono nowy termin "zdrowy otyły", który ma oznaczać, że otyłość nie jest równoznaczna z zapadaniem na choroby cywilizacyjne. Zdrowy otyły cechuje się wysoką wagą, znacznym brzuszkiem oraz doskonałą kondycją i zdrowiem. Ma on takie samo prawdopodobieństwo zachorowania jak osoby szczupłe o dobrej kondycji. Podsumowując, dzięki badaniom na Uniwersytecie Karoliny Południowej obalono długo respektowany mit, że wszystkie osoby otyłe są narażone na przedwczesną śmierć. Stwierdzono, że śmierć z powodu chorób cywilizacyjnych jest ściśle związana z trybem życia. Jeśli się nie ruszamy, nie dbamy o naszą kondycję, jest duże prawdopodobieństwo zapadnięcia na wyżej wymienione choroby. Bez względu na to jakie jest nasze BMI! Zanim więc kolejny raz usiądziesz przed telewizorem z czystym sumieniem i zjesz kolejna paczkę chipsów pomyśl o tym, żeby po skończonym seansie pójść na spacer lub na jogging, dzięki czemu będziesz móc cieszyć się długim, zdrowym życiem! Nawet jako osoba z nadwagą!  

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Ból brzucha po mleku, czyli co z tą laktozą

Czy chipsy są zdrowe?

Otyłość brzuszna groźniejsza niż myślisz!

Polacy nie lubią ćwiczyć!

Zostaw komentarz