Ćwiczenia na bóle pleców


Bolą Cię plecy? Siedzisz godzinami przed komputerem, przy biurku, nosisz ciężkie rzeczy, godzinami usypiasz dzieci na rękach, albo Twoja praca wymaga stania lub przybierania niewygodnych pozycji? Jakie są sprawdzone ćwiczenia na bóle pleców? Obejrzyj filmy z ćwiczeniami na bóle pleców, które możesz wykonać w domu!

 Z czego wynikają te bóle?

W większości przypadków bóle pleców wynikają z osłabienia mięśni pleców i brzucha. Słabe mięśnie nie mogą asekurować kręgosłupa, osłaniać go i amortyzować wstrząsów związanych z codziennymi czynnościami życiowymi. Jeśli bóle pleców dopiero od niedawna spędzają Ci sen z powiek, masz większe szanse na to, że tylko dzięki odpowiednim ćwiczeniom na mięśnie pleców i brzucha uśmierzysz ból pleców. Jeśli ból pleców jest przewlekły i doskwiera Ci od wielu miesięcy, lat, najlepiej przed rozpoczęciem treningów skonsultuj się z lekarzem lub fizjoterapeutą. Pod żadnym pozorem nie lekceważ bólu pleców i dolegliwości wywołanych ćwiczeniami w domu i w klubie fitness!

Nie lekceważ bólu pleców!

Ponieważ kręgosłup to bardzo ważna struktura w naszym organizmie - ochrania rdzeń kręgowy oraz niektóre tętniczki i żyły, jakiekolwiek zaniedbanie z naszej strony np. przez brak ruchu, przyjmowanie nie fizjologicznych pozycji, brak rutynowych badań, może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie, samopoczucie, a nawet życie. W wyniku słabych mięśni pleców i brzucha, wszelkie urazy dużo gorzej wpływają na nasz kręgosłup, co dotkliwie odczuwamy.

Jakie mięśnie są odpowiedzialne za ból pleców?

Jakie zatem mięśnie trzeba wzmocnić, aby ból pleców zelżał? Najlepiej wszystkie! Pod szczególną uwagą powinny być mięśnie powierzchowne i głębokie brzucha, mięśnie pleców, mięśnie pośladkowe, oraz mięśnie ud. Jeśli te grupy mięśniowe są, albo za słabe, albo za bardzo przykurczone, biomechanika kręgosłupa nie jest zaburzona i odbija się to na Twoim samopoczuciu i może być powodem coraz większych bólów pleców, nóg a nawet głowy!

Nie lekceważ więc swoich dolegliwości bólowych, nie lekceważ swojego kręgosłupa, pleców! Zacznij ćwiczyć mięśnie pleców,brzucha i zwalcz bóle kręgosłupa w ciągu paru tygodni.

Rozciąganie mięśni też zwalcza bóle pleców!

Warto również wprowadzić do swoich codziennych ćwiczeń elementy rozciągania. Zastosuj w tym celu stretching mięśni pośladkowych, mięśni ud oraz pleców. Pomocne mogą być również ćwiczenia rozciągające klatki piersiowej! Rozciąganie odpowiednio przeprowadzone możesz sama wykonywać w domu lub w pracy.

Jeśli połączysz ćwiczenia mięśni placów i mięśni brzucha z rozciąganiem praktycznie całego ciała, już po paru sesjach treningowych możesz poczuć znaczną różnicę i ulgę! Ból pleców odejdzie w zapomnienie!

Jeśli wolisz ćwiczyć w domu

Bolą Cię plecy, ale wolisz ćwiczyć w domu, w pracy? Wolisz treningi w domowych pieleszach, w swoim własnym domu niż w klubach fitness? Polecamy filmy z ćwiczeniami na bóle pleców, które możesz obejrzeć i wybrać trening najlepszy dla Ciebie.

Sprawdzone filmy z ćwiczeniami na bóle pleców

Oto sprawdzone filmy zawierające ćwiczenia na bóle pleców. Dzięki dokładnemu opisowi ćwiczeń, możesz je bezpiecznie wykonywać z domu. Sprawdź które filmy z ćwiczeniami na youtube są dla Ciebie najlepsze i dodaj je do Twoich ulubionych filmów z ćwiczeniami.

A oto kolejny film pokazujący jak ćwiczyć w domu i zwalczać bóle pleców. Pokaz ćwiczeń zaczyna się od 2 minuty filmu.

Zostaw komentarz