Ćwiczenia rozciągające


Ćwiczenia rozciągające, ćwiczenia na rozciągnięcie mięśni. Dowiedz się jak bez bólu, problemów rozciągnąć mięśnie. Po co się rozciągać? Co powoduje rozciąganie? Zobacz filmy i porady jak najlepiej się rozciągać!

Rozciąganie powinno być uwzględnione w każdym treningu. Zarówno ćwiczenia siłowe, wytrzymałościowe, odchudzające jak i relaksacyjne powinny być zakończone krótkim bądź długim rozciąganiem.

Dzięki prawidłowemu rozciąganiu dochodzi do następujących zjawisk:

  • Dzięki rozciąganiu zakres ruchu w stawach ulega zwiększeniu. Pamiętaj! Im większy zakres ruchu, tym lepsze efekty treningowe!
  • Ścięgna, więzadła stają się bardziej elastyczne i mniej podatne na zerwania, rozerwania, urazy.
  • Mięśnie w czasie rozciągania stają się lepiej ukrwione, a wraz z lepszym dopływem krwi, lepiej dotlenione, odżywione.
  • Dzięki efektywnemu i odpowiedniemu rozciąganiu po treningu, mięśnie ulegają błogiemu rozluźnieniu, a my nie odczuwamy tak intensywnie bólów potreningowych.
  • Rozciąganie bardzo często uwalnia nas od bólu pleców, nóg. Jeśli więc czujesz silne bóle w tych okolicach, możliwe, że dzięki rozciąganiu ból zostanie zminimalizowany lub całkowicie zniknie z Twojego życia!

Ćwiczenia na rozciąganie

Polecam następujący film o tym jak się rozciągać. Co prawda, pani prowadząca rozciąganie nie używa fachowych, zgodnych z nomenklaturą gimnastyczną określeń, ale uważam, że jeśli chcesz rozciągać się dla własnych potrzeb, film ten wystarczy całkowicie. Przed rozciąganiem polecam rozgrzewkę, która w poniższym filmie jest uwzględniona. Zapraszam do oglądania!

Oto pozostałe filmy o tym jak efektywnie rozciągać cale ciało. Tylko rozciąganie całego ciała daje niewiarygodnie szybkie efekty. Zapoznaj się z 2 filmami z ćwiczeniami na rozciąganie i ciesz się mocnymi, elastycznymi mięśniami!

Zostaw komentarz

Poprzedni artykuł:

Następny artykuł: