Beyonce po ciąży, czyli dieta i odchudzanie gwiazdy


beyonce po ciążyFenomenalny wygląd Beyonce i to już zaledwie kilka miesięcy po urodzeniu swojej córeczki zadziwił cały świat, zwłaszcza że jak sama gwiazda przyznała, w ciąży przytyła aż ponad 25 kilogramów. Jak więc udało jej się tak szybko odzyskać figurę? Okazuje się, że warto być konsekwentnym w trzymaniu właściwej diety, by już po kilku miesiącach móc dumnie całemu światu prezentować swoją nienaganną sylwetkę. Jaka dieta i ćwiczenia pomogły w odchudzaniu po ciąży Beyonce?

Dieta od Beyonce po ciąży

Świadomość szybkiego powrotu na wielką scenę, prawdopodobnie była dla piosenkarki najlepszym motywatorem, by już od pierwszych dni po porodzie zacząć ponownie dbać o linię. Jednakże świeżo upieczone mamy nie mogą tak od razu pędzić co tchu na siłownię czy do klubu fitness. Jeśli więc chcą odzyskać dawną sylwetkę, to pozostaje im jedynie pożegnać się ze światem pysznych słodkości, fast - foodów czy wysokokalorycznych posiłków. Beyonce stwierdziła również, iż niezawodnym połączeniem w odchudzaniu jest połączenie ulubionej formy ruchu z dietą, która również wydaje się nam najmniej przerażająca i restrykcyjna. Na przykład dla osób lubiących tłuste jedzenie poleca się dietę Atkinsa, a dla maniaków wszelkiego nabiału - dietę Dukana.

Ile kilogramów schudła Beyonce po ciąży?

Tak też było i u Beyonce, która jak zdradziła w kwietniu br, w udzielonym dla magazynu Shape wywiadzie, postawiła przede wszystkim na ryby i komosę ryżową. Niskokaloryczne posiłki, połączone z dużą ilością spożywanych w ciągu dnia płynów faktycznie dały zaskakujące rezultaty. W przeciągu trzech miesięcy Beyonce straciła aż 27 kilogramów! Nadal jednak uważa na to, co je. Wciąż unika czerwonego mięsa i skrupulatnie przelicza ilość serwowanych w ciągu dnia węglowodanów. Najważniejsze są dla niej dwa pierwsze posiłki. Dlatego śniadanie musi być bardzo odżywcze - jajecznica z samych białek, wysokoproteinowy koktajl i duża porcja błonnika w pełnoziarnistych płatkach z odtłuszczonym mlekiem.

W porze obiadowej wciąż królują ryby z dużą ilością warzyw. Do prowadzenia takiej diety trzeba jednak mieć sporo samozaparcia i dyscypliny, by wszelkie pokusy odstawiać na bok i im nie ulegać. Choć artystka pozwala sobie na małą dyspensę i w niedzielę rozpieszcza swoje kubki smakowe, tym na co w danej chwili ma ochotę, bez znaczenia na ilość kalorii. Jak sama przyznaje, najczęściej jest to pizza. Dzięki takim drobnym przyjemnościom udaje jej się później ponownie wrócić do tak restrykcyjnej diety.

Taniec dobry na odchudzanie i dla poprawy formy

Oprócz ostrej diety po ciąży i karmieninu, wprowadzania wegańskich posiłków i spożywania dużej ilości warzyw, Beyonce nie zapominała także o regularnych ćwiczeniach, szczególnie cardio. Dla niej niezwykle skuteczny okazał się taniec, który nie tylko skutecznie wspomagał spalanie zbędnych kalorii, ale również w szybkim tempie pomógł jej odzyskać dawną formę na scenie. Jak sama jednak przyznaje, każdy powinien znaleźć swój sposób na powrót do dawnej sylwetki. Dziś sama osobiście żałuje, że w tak krótkim czasie postawiła sobie tak ogromne wyzwanie i dlatego być może po raz drugi by już tego nie zrobiła.

Dieta od Beyonce po ciąży - skuteczna dla każdej mamy?

Mając takich doradców żywieniowych, osobistych trenerów czy też nieograniczone zaplecze finansowe (Beynce jest jedną z najbogatszych kobiet na świecie ) z pewnością mogła wybrać łatwiejszy, przyjemniejszy i mniej restrykcyjny sposób na odzyskanie wymarzonej sylwetki po ciąży i karmieniu. Beyonce nie tylko jednak zdecydowała się na solidną dietę czy dużą dawkę ruchu. Szybkie i skuteczne zabiegi odchudzające w ośrodkach spa i wellness również przyczyniły się do tak olśniewających efektów. I tu na pewno wiele z nas, Matek - Polek popadnie w głęboką zadumę, ponieważ na taki luksus niekoniecznie jest nas stać.

Z pewnością jednak dla tak popularnej i aktywnej artystki nie istnieją pojęcia, jak choćby urlop macierzyński i wychowawczy w czasie którego może mieć czas na poprzytulanie się do maluszka. Czego jednak nie robi się dla pieniędzy i pasji. Jej talent, popularność i dorobek zarówno muzyczny, jak i aktorski docenił niedawno magazyn Time, według którego została okrzyknięta jedną z najbardziej wpływowych ludzi na świecie. Sukces ten dla piosenkarki jest o tyle istotny, że na liście znalazła się tuż obok Hilary Clinton, Wladimira Putina czy Edwarda Snowdena.