Cukrzyca, a ćwiczenia


Cierpisz na cukrzycę? Martwisz się, że cukrzyca typu II może Cię dotyczyć? Czy ćwiczenia fizyczne na siłowni, w klubie fitness, na bieżni lub w domu mogą zapobiec cukrzycy? Dlaczego ćwiczenia mogą zapobiec rozwojowi cukrzycy typu II? Dowiedz się więcej o tym jak i dlaczego ćwiczenia siłowe i aerobowe są pomocne w walce z cukrzycą!

Ćwiczenia idealne dla cukrzyków

To, że ćwiczenia zapobiegają otyłości, nadwadze, poprawiają humor i wygląd naszego ciała wiadomo nie od dzisiaj. Od niedawna natomiast wiadomo, że nie tylko ćwiczeni aerobowe, ale również ćwiczenia siłowe na siłowni mogą skutecznie zapobiec cukrzycy typu II. Dlaczego tak się dzieje?

Amerykańscy lekarze i badacze, w celu zbadania zależności pomiędzy niską zapadalnością na cukrzycę typu II, a ćwiczeniami siłowymi przebadali przeszło 30 tysięcy osób w wieku od 40 do 70 lat. Co ciekawe, osoby trenujące sporty siłowe, a nie tak jak do tej pory uważano tylko ćwiczenia aerobowe (spacer, jogging, pływanie, gimnastykę), cieszyły się nie tylko doskonałym zdrowiem. Osoby ćwiczące sporty siłowe rzadko kiedy chorowały na cukrzycę typu II.

Ćwicz często, a cukrzyca Cię ominie!

Częstotliwość ćwiczeń siłowych również ma znaczenie - im częściej ćwiczymy, tym ryzyko zachorowania na cukrzycę insulinoniezależną, czyli typu II jest mniejsze! Naukowcy wykazali, że ćwiczenia raz w tygodniu zmniejszają ryzyko zachorowania na cukrzycę insulinoniezależną o 12%, ćwiczenia siłowe 2 razy w tygodniu zmniejszają tą możliwość o 25%, a ćwiczenia 3 razy w tygodniu aż o 35%! Nic tylko rozpocząć ćwiczenia siłowe na siłowni!

Dlaczego ćwiczenia siłowe skutecznie zapobiegają cukrzycy? Ponieważ ćwiczenia siłowe powodują, że mięśnie zaczynają spalać duże ilości cukru obecnego w naszym organizmie. W wyniku tego, organizm nie musi radzić sobie z podwyższoną ilością cukru, a my nie chorujemy na cukrzycę.

Podsumowując, nie tylko  ćwiczenia aerobowe takie jak bieganie, jogging, spacer, pływanie zapobiegają cukrzycy. Ćwiczenia siłowe również są skutecznym remedium na cukrzycę. Zapisz się więc już dzisiaj na siłownię i ciesz się doskonałym zdrowiem!

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Ćwiczenia fizyczne poprawiają pamięć

Jak spalić tłuszcz skutecznie?

Czekolada a odchudzanie

Jak schudnąć skutecznie i szybko?

Zostaw komentarz