Dieta 50/50, czyli bądź szczupła na 100%


Na czym polega dieta 50 na 50, że tak szybko i skutecznie działa? Jesteś krótkodystansowcem i już w drugim dniu diety poddajesz się swoim słabościom? Jeśli tak, ta dieta jest stworzona dla Ciebie! Zapoznaj się za szczegółami diety 50/50 i odchudzaj się co drugi dzień z powalającymi efektami!

 Dieta nie co dziennie tylko co drugi dzień!

Dieta co drugi dzień, czyli dieta 50 na 50 została stworzona i wypróbowana przez amerykańskiego chirurga plastycznego B. Johnsona. Postanowił na własnej skórze sprawdzić, czy faktycznie wystarczy co drugi dzień stosować dietę, aby osiągnąć wymarzone rezultaty. Dzięki diecie 50/50 schudł aż 16 kilogramów w 2 miesiące! Takie efekty usatysfakcjonowałyby najbardziej wymagające klientki klubów fitness i poradni dietetycznych!

 

Sekrety skuteczności diety 50 na 50

Co sprawiło, że dieta 50/50 okazała się tak skuteczna? Zapewne to, że nie trzeba wreszcie z utęsknieniem patrzeć na wskazówkę wagi i datę w kalendarzu. W wszystko to w oczekiwaniu nadejścia dnia, w którym będziemy mogły sięgnąć po nasze ulubione przysmaki i łakocie. Dzięki diecie 50 na 50 możesz co drugi dzień diety powracać do swoich ulubionych przekąsek. Waga i tak będzie cały czas spadać!

 

Up days vs down days

Dni, które charakteryzują się okrojoną dawką kalorii i koniecznością zrezygnowania z niezdrowych przekąsek nazwane zostały przez twórcę diety down days. W te dni diety 50 na 50 Twoja dzienna dawka kalorii powinna wynosić około 1/3 Twojego dziennego zapotrzebowania na kalorie. Czyli, jeśli Twoja dzienna dawka kalorii winna wynosić 2500 kcal, w down days możesz pozwolić sobie na skonsumowanie do 800 kcal. Radzę ponadto nie schodzić niżej, aniżeli 700 kcal dziennie.

W tzw. up days możesz wreszcie pozwolić sobie na odrobinę rozpusty dla podniebienia i zasmakować czekolady, schabowego lub wszystkiego tego, co Twój brzuch lubi najbardziej. Pamiętaj jednak, że nawet w up days należy trzymać swoje zapędy kulinarne na wodzy i nie objadać się bez opamiętania! Staraj zmieścić się w przedziałach Twojego dziennego zapotrzebowania kalorycznego aby osiągnąć oczekiwane rezultaty. Nie martw się! Dieta 50 na 50 jest o niebo łatwiejsza od innych diet!

 

Dlaczego dieta 50/50 jest skuteczna?

Jak udowodnili naukowcy, dzięki diecie 50 na 50 możesz bez specjalnych ograniczeń i wyrzeczeń schudnąć około 4-8 kilogramów na miesiąc. Wszystko dzięki temu, że dieta ta aktywuje gen SIRT1, który odpowiada za zwiększony metabolizm i usunięcie nadmiaru tłuszczu z komórek tłuszczowych, przez co chudniemy w oczach. Badania dowiodły, że komórki tłuszczowe po miesiącu stosowania diety 50 na 50 zmniejszyły swoją objętość o 40%. Oprócz aktywacji genu SIRT1 następuje również dezaktywacja genu PPAR gamma - genu otyłości.

Oczywiście, tak jak w przypadku innych diet, występuje ryzyko wystąpienia efektu jo-jo, w przypadku nagłego powrócenia do swoich dawnych i niezdrowych przyzwyczajeń. Jeśli jednak podejdziemy do tej diety z rozwagą i odpowiednią wiedzą nie należy specjalnie martwić się o nagły przyrost wagi. Dlaczego? Ponieważ niczego szczególnego w diecie 50 na 50 nie musiałyśmy sobie odmawiać!

Zostaw komentarz