Dieta dr Moreno, czyli dieta 17-dniowa. Przepisy, menu.


Dzięki diecie 17-dniowej możesz schudnąć tyle, ile dusza zapragnie! Poznaj menu i przepisy do diety 17-dniowej. Co jeść podczas diety 17-dniowej? Jak powinno wyglądać nasze menu w czasie stosowania diety dr Moreno? Ile można schudnąć na diecie 17-dniowej? Przekonaj się ile możesz schudnąć w czasie 4 faz, cykli diety.

17 dni i 4 cykle diety

Dieta 17-dniowa to dieta składająca się z 4 cykli. Każdy cykl diety trwa przez 17 dni. Dzięki zróżnicowanym celom do osiągnięcia, podczas kolejnych cykli diety jemy inne potrawy o różnej kaloryczności i w różnej ilości. Dzięki takiemu postępowaniu chudniemy przez cały czas trwania diety i we wszystkich cyklach diety, prócz ostatniej, mającej na celu stabilizację wagi.

Oto przykładowe menu diety dr Mike'a Moreno na kolejne cykle diety. W każdym cyklu zostały wymienione po dwa warianty przepisów, menu, które powinno przypaść Ci do gustu.

Menu na Cykl I diety (przyśpieszenie)

Śniadanie: jogurt naturalny (250 ml) z dodatkiem odrobiny świeżych owoców sezonowych i zielona herbata / Kefir (250 ml) z otrębami i garścią ulubionych orzechów i zielona herbata.

Obiad: sałatka z 2 pomidorów, 2 ogórków i sałaty lodowej polana sosem vinaigrette / jabłko i 2 śliwki.

Kolacja: grillowany tuńczyk z pietruszką oraz 1 ziemniak, zielona herbata / grillowany kurczak z warzywami na parze, zielona herbata.

Przekąski w ciągu dnia: jogurt naturalny/ garść owoców sezonowych/ garść orzechów.

Menu na Cykl II diety (aktywacja)

Śniadanie: jajecznica z 3 białek jajek, mały grejpfruit/ omlet z 2 jajek i mleka 0 %, sezonowy owoc.

Obiad: Sałatka ze świeżego szpinaku, 2 pomidorów i sera feta polanej sosem vinaigrette, zielona herbata/ sałatka z kapusty pekińskiej, ogórka kiszonego i oliwek, zielona herbata.

Kolacja: grillowany kurczak z kukurydzą,  ketchupem i musztardą,  zielona herbata/ grillowany pstrąg z koperkiem, zielona herbata.

Przekąski w ciągu dnia: jogurt naturalny, świeże porzeczki, świeże maliny, truskawki lub inne sezonowe owoce.

Menu na Cykl III (realizacja) diety 17-dniowej

Śniadanie: płatki owsiane z mlekiem 0%, garść orzechów/ płatki śniadaniowe typu fitness z jogurtem naturalnym.

Obiad: pełnoziarnista pita z pomidorami, ogórkiem konserwowym, kukurydzą i kurczakiem grillowanym / makaron pełnoziarnisty z serem mozarella i ogórkiem.

Kolacja: warzywa na parze (marchewka, brokuły, kalafior), 2 ziemniaki i jajko na twardo/ sałatka z kurczaka, pomidorów, sałaty lodowej i ziemniaków.

Przekąski: lody wodne, owoce sezonowe, mleko 0%.

Meny na Cykl IV (cykl końcowy)

Manu na Cykl IV diety 17-dniowej powinno składać się ze zdrowych, pełnowartościowych posiłków. Unikaj soli, cukru, słodkich napoi i smażonych potraw na głębokim tłuszczu. Menu w IV cyklu powinno obfitować w świeże owoce, ryby, nabiał, chude mięso oraz warzywa na parze.

Skorzystaj z przykładowego menu diety 17-dniowej i schudnij nawet 10 kilo w ciągu paru tygodni. Dzięki zróżnicowanemu menu i ciekawym przepisom diety dr Moreno nie tylko nie będziemy czuć głodu, ale również będziemy mieli siłę i energię na cały dzień.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Dieta 17-dniowa, zalety i wady

17-dniowa dieta dr Mike´a Moreno

Jak spalić tłuszcz skutecznie?

Czekolada a odchudzanie

2 komentarze add one

  1. Tarah Soltow says:

    Zostalem uprzedony, sam mialem napisac taki artykul.

  2. Tenia K says:

    witam 🙂 ja tak z innej beczki w zwiazku ze zmiana tel…. zagubilam wszystkie kontakty…. między innym do Ciebie 🙂 bardzo bym chciała je odzywskać (mail i tel)
    pozdrawiam

Zostaw komentarz

Poprzedni artykuł:

Następny artykuł: