Dieta garściowa przepisy i zasady


Chcesz się dowiedzieć co dokładnie możesz jeść a czego unikać na diecie garściowej (diecie 5 garści ), czyli diecie pięciu garści? Chcesz szybko schudnąć i nie wiesz, czy wybór diety garściowej jest właściwy? Przekonaj się o tym sama!

 Dieta garściowa, czyli dieta pięciu garści - zasady

Inna nazwa tej diety to dieta pięciu garści, 5 garści. Dieta ta zabrania spożywania produktów zawierających dużą ilość tłuszczu oraz produktów o wysokim indeksie glikemicznym np. biały chleb, frytki, ziemniaki, cukier, miód, biały ryż, słodycze. Należy także wystrzegać się alkoholu.

Jedz 5-6 posiłków dziennie. Kolejne posiłki rozdzielaj 2-3 godzinnymi przerwami. Każdy posiłek który spożywasz, powinien być objętościowo wielkości Twojej garści, tj. około 120-160 ml. Nie mniej, nie więcej. Poniżej skomponowałam dietę, dzięki której możesz wrócić do swojej dawnej figury! Każdy z pięciu posiłków, porcji zjadaj więc ze smakiem, pamiętając o ograniczeniach objętościowych poszczególnych porcji. Między posiłkami nie wolno podjadać.  To 5 garści zapewni Ci minimum z minimum energii i zgrabną sylwetkę!

Więcej o zasadach, wadach i zaletach diety garściowej znajdziesz w artykule Victoria Beckham i dieta garściowa, czyli 5 graści

Dieta garściowa przepisy,  jadłospis

Dzień pierwszy:

Po jednej garści białego, chudego sera białego, grilowanej piersi z kurczaka, pokrojonego pomidora posypanego bazylią, garść pełnoziarnistego chleba, garść krewetek na parze pokropionych cytryną i posypanych świeżo wyciskanym czosnkiem.

Dzień drugi:

Garść serka wiejskiego, płatki owsiane z mlekiem sojowym naturalnym (około 200 ml), polędwica duszona w kminku, garstka brązowego ryżu posypanego przyprawą curry, średniej wielkości jabłko, gotowana marchewka z groszkiem.

Dzień trzeci:

Garść muesli pełnoziarniste z odrobiną mleka, szynka pokrojona  w kostkę z kukurydzą, zupa pomidorowa z brązowym ryżem i odrobiną śmietany, makrela wędzona, jeden banan.

Dzień czwarty:

Garść sałaki z truskawek i jabłka w jogurcie light, chleb pełnoziarnisty z szynką i plasterkiem pomidora, jagnięcina grillowana, posypana papryką słodką, zupa krem z brokułów, garść orzechów nerkowca.

Życzę powodzenia i samozaparcia w diecie garściowej. Pamiętaj! Jedna porażka czy odstępstwo od diety to nie porażka zupełna! Szybko wróć do zasad diety i wytrwaj w nich dopóty dopóki nie osiągniesz wymarzonej wagi! Dieta garściowa, czyli dieta pięciu garści może Ci to zagwarantować szybciej niż myślisz!

Zostaw komentarz