Dieta lodowa – dieta dla łasuchów


Dieta lodowa. Lubisz codziennie przekąsić coś słodkiego? Jesteś na diecie, która nie pozwala na nic, co ma przyjemny, słodki smak? Lubisz lody ale obawiasz się o swoją figurę? Oto dieta, która łamie ten stereotyp! Chudnij ze smakiem i pełnym żołądkiem!

Lody dla ochłody

Kto nie lubi lodów, ręka do góry! Hmm... coś niewiele tych rąk w górze. A teraz, kto chce schudnąć, ręka do góry! No, teraz lepiej. A kto chce schudnąć i jednocześnie być na diecie, na której może wcinać lody, które praktycznie każdy z nas lubi? Właśnie. Dla 99% Polaków proponuję więc dietę lodową. Dzięki diecie lodowej możesz jeden posiłek zastąpić przepysznymi lodami, nie martwiąc się o konsekwencje! Przekonaj się sam!

Dieta lodowa - zasady

W czasie diety lodowej, dzienne spożycie kaloryczne posiłków powinno wynosić około 1500 kcal dla kobiet i 2000 kcal dla mężczyzn. Radzę nie schodzić poniżej tej wartości kalorycznej, ponieważ może to skutkować niekorzystnymi efektami jojo i silnym odczuwaniem głodu. Jest to dieta długofalowa, dlatego proponuję czasami przekraczać granicę 1500 kcal i dodatkowo 2-3 razy w tygodniu wybrać się na ćwiczenia, siłownię, fitness.

Jedz 3-4 posiłki dziennie, które sumując się dadzą około 1500 kcal. Jeden posiłek dziennie powinny stanowić lody - najlepiej te bez dodatków czekolady. Porcja lodów powinna mieścić się  w szklance, a ich kaloryczność wynosić około 250 kcal.

Unikaj napojów słodzonych. Pamiętaj! Jedynym dozwolonym przysmakiem są lody! Wyeliminuj inne przekąski, słodycze.

Dlaczego akurat lody?

No dobrze, ale dlaczego akurat lody wolno jeść, a nie na przykład chipsy, pralinki, lizaki, Rafaello? Ponieważ lody są jednym z najcenniejszych źródeł wapnia. Wapń z kolei, to bogato występujący w lodach pierwiastek zapewniający szybszą i sprawniejszą przemianę materii. Zapewnia bardziej efektywne spalanie tłuszczu i  kalorii.

Przeciętny zjadacz chleba spożywa dziennie około 600 mg wapnia. Ile wynosi faktyczne zapotrzebowanie na wapń? Dwa razy więcej - 1200 do 1300 mg. W jaki sposób najlepiej dopełnić brak wapnia w naszym organizmie? Poprzez wcinanie lodów! Na zdrowie!

Jak liczne badania dowodzą, osoby stosujące dietę bogatą w wapń w jego naturalnej postaci chudną nawet o 60% więcej aniżeli osoby będące na diecie ubogiej w wapń. Pamiętaj również, że suplementy diety zawierające wapń są mniej wydajne aniżeli wapń występujący w pożywieniu!

Dieta lodowa - zalety

Z diety Dukana powinnyśmy również pamiętać, iż spożywanie zimnych posiłków (lody, zimne napoje) zmusza nasz organizm do spalenia sporej ilości kalorii w celu ich ogrzania i strawienia. Dlatego często nawet kaloryczne ale zimne dania nie idą nam aż tak w boczki :)

Jakie są inne dodatkowe zalety diety lodowej? Dzięki niej możesz zmniejszyć ryzyko wystąpienia osteoporozy, kamicy nerkowej, nowotworów przewodu pokarmowego, przyśpieszasz metabolizm, masz zdrowe, mocne zęby i kości, poprawiasz odporność organizmu oraz zmniejszasz dolegliwości menstruacyjne. Jednym słowem, cała masa plusów z jednej diety lodowej!

Ponieważ dieta ta opiera się na ograniczeniu kalorycznym pożywienia, spożywasz około 1500 kcal, możesz w ciągu roku schudnąć około 15 kilogramów! Jeśli dodatkowo połączysz dietę lodową z aktywnością fizyczną, schudniesz duuużo szybciej!

Najważniejszą dla mnie zaletą jest to, iż dieta ta nie należy do monotonnych. Jest tyle różnych różnistych lodów, że tak szybko nie da się nimi znudzić!

2 komentarze add one

  1. ajoz59 says:

    Ciekawa propozycja.Zamawiam w kawiarni ogromny deser lodowy i usprawiedliwiam się, tłumacząc ,że jestem na diecie! Szkoda,że muszę ich unikać z powodu choroby gardła. Chętnie spróbowałabym tej metody!

    • Reward says:

      Bardzo fajna sesja PS. Wiem, że ciężko jest wybrać zdjęcia na stronę/bloga, kiedy jest tyle udanych, ale moim zedinam watro się do tego zmusić i publikować tylko the best of the best , czyli tak co najmniej o połowę mniej zdjęć z każdej sesji. Na przykład w tym wpisie są 23 zdjęcia, z czego część bardzo podobnych, wybierz 10 najlepszych, a resztę zachowaj taka moja rada jako obserwatora tego bloga

Zostaw komentarz