Dieta owsiana, dieta jednodniowa


Dieta owsiana. Chcesz szybko schudnąć? Masz jeden dzień na zmieszczenie się do swojej kreacji balowej? A może musisz założyć bikini i wolisz pokazać się z mniejszym brzuszkiem? Naszym potrzebom naprzeciw wychodzi dieta owsiana jednodniowa! Łatwa, przyjemna i niedroga!

Dieta owsiana zasady i przepis

Dieta owsiana, czyli owsiankowa ma dwie odmiany - jednodniową, którą możesz stosować raz na tydzień, dwa tygodnie lub rzadziej. Jest też dieta owsiana trwająca, w zależności od efektów jakie chcesz osiągnąć, kilka dni. W tym artykule przedstawię zasady diety owsianej jednodniowej.

W czasie diety owsianej jednodniowej spożywasz cały boży dzień jedną i tę samą potrawę - zupkę owsianą. Przepis na zupę owsianą znajdziesz poniżej.

Wstając rano, wsyp do rondelka 7-8 łyżek stołowych płatków owsianych. Wybierz te najzwyczajniejsze, nie zmielone, bezsmakowe, bez cukru, soli czy innych dodatków. Dodaj do nich 2 litry chudego mleka - możesz wybrać mleko krowie lub sojowe light, w zależności od tego czy cierpisz na nietolerancję laktozy czy nie (laktoza to rodzaj cukru występującego w mleku ssaków - krowy, kozy, człowieka, owcy i innych).

Tę dwuskładnikową miksturę gotuj na wolnym ogniu, aż do rozmiękczenia płatków owsianych. Podziel powstałą zupkę owsianą na 5 porcji. Do każdej porcji dosyp 2 łyżki otrąb owsianych. Możesz oddać ewentualnie odrobinę słodziku na smak.

Powstałe pięć porcji owsianki jedz w odstępach 2,5 godzin. Między posiłkami możesz tylko i wyłącznie pić napoje niesłodzone - kawę, yerba mate, herbatę, wodę mineralną. Wyklucz z diety napoje alkoholowe, soki.

Dzięki diecie owsianej lub owsiankowej możesz w ciągu jednego dnia schudnąć 1 kilogram. Proponuje się stosowanie diety owsiankowej raz w tygodniu lub raz na miesiąc w celu powolnego spadku wagi. Efekty diety na dłuższa metę mogą okazać się niesamowite!

Dieta owsiana - efekty i minusy

Dieta owsiana ma jeden, ogromny plus. W czasie jedzenia owsianki w ciągu całego dnia nie odczuwasz głodu ani frustracji - Twój brzuch przez cały czas zostaje pełny a ty tracisz zbędne kilogramy! W ciągu jednego dnia diety, tracisz od jednego do dwóch kilogramów. Dodatkowo, ponieważ dieta owsiankowa trwa tylko jeden dzień, nie jest ona nużąca ani nie grozi niedoborami minerałów oraz witamin. Minusem diety jest oczywiście monotonia i brak znacznych efektów po diecie jednodniowej.

Dietę owsianą polecam osobom, które potrzebują szybko stracić parę centymetrów w pasie lub chcą oczyścić organizm. Efekty są niewielkie, ale uważam, że warto mieć taką dietę w zapasie. Pamiętaj o zbawiennym wpływie płatków owsianych na układ krążenia. Płatki owsiane zapobiegają miażdżycy i powodują spadek poziomu cholesterolu we krwi.

One Comment add one

  1. Ukog says:

    Co tu się rozpisywać… Dieta po prostu nie działa. Żadnego efektu.

Zostaw komentarz