Jak schudnąć z twarzy?


facePucki? Pyzate policzki? Puszysta twarz? Podwójny podbródek? Jak schudnąć z twarzy szybko? Zapytaj eksperta o to jak można np. w tydzień schudnąć na twarzy! Mamy specjalne rady na tę niedogodność! Dowiedz się jak schudnąć z twarzy w mniej niż godzinę i nie tylko! Dowiedz się czy ćwiczenia, dieta lub medykamenty mogą Ci w tym pomóc!

Jest dużo powodów tego, iż nie możemy skutecznie schudnąć z twarzy. Podwójny podbródek czy pyzate policzki nie przysparzają nam lepszego samopoczucia, więc chcemy się ich przeważnie szybko pozbyć. Jakie są powody puszystej twarzy? Może być to niewłaściwa dieta, stres, nadmiar wody w organizmie, problemy hormonalne czy brak ruchu. Oto dokładne powody i porady na to jak szybko i skutecznie z twarzy schudnąć.

Za mała ilość ruchu

Jeśli od dłuższego czasu prowadzisz siedzący tryb życia, nie przepadasz za pływaniem, bieganiem, spacerowaniem lub jeżdżeniem na rowerze - jeśli chcesz schudnąć z twarzy należy jak najszybciej wprowadzić do swojego codziennego grafika solidną porcję ruchu - oczywiście nie oczekuj efektów po tygodniu! Dopiero długofalowe zmiany aktywności fizycznej, i diety mogą Ci w tym pomóc. Zalecamy około 30-60 minut aktywności fizycznej dziennie - najlepiej 7 dni w tygodniu!

Ćwicz mięśnie twarzy!

Nasza twarz składa się z wielu mięśni - dzięki regularnym i łatwym ćwiczeniom mięśni twarzy możesz również wizualnie schudnąć z twarzy. Ćwicz 3 razy dziennie po 3-5 minut. Najlepiej przed lustrem.

Leki również mogą sprzyjać podwójnemu podbródkowi!

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne lub inne leki hormonalne? Leki te mogą potęgować uczucie puchnięcia - w tym również na twarzy! Oczywiście, nie namawiamy do ich odstawienia - przed każdą zmianą i odstawieniem leków należy poradzić się lekarza prowadzącego! Dodatkowo, puszysta buzia to tylko problem wizualny - odstawienie leków może mieć dużo poważniejsze konsekwencje!

Niewłaściwa dieta

Tak jak to bywa z odchudzaniem i chęcią bycia szczupłą na brzuchu, łydkach czy ramionach - tak jest i w przypadku twarzy, buzi. Jeśli jesz dużo, niezdrowo, niewłaściwie, nieregularnie - najprawdopodobniej doświadczysz efektu podwójnego podbródka. Nie jest łatwo schudnąć z twarzy, więc jeśli chcesz to osiągnąć musisz liczyć się z długofalową zdrową dietą odchudzającą. Ogranicz zwłaszcza sól, tłuste jedzenie typu fast food i słodkie napoje.  Jeśli jednak chcesz powalających efektów poleca się skorzystać z Darmowej Diagnozy Dietetycznej, dzięki której masz szansę jeszcze szybciej i efektowniej schudnąć na twarzy. Specjalista dietetyk i trener personalny doradzą Ci jak osiągnąć wymarzone rezultaty.

Alkohol - wróg idealnej sylwetki i twarzy

Nadużywasz alkoholu? Lubisz solidnego grilla zakrapianego piwem i lub czymś mocniejszym? Piątkowe i sobotnie wieczory spędzasz w pubach, barach lub an domówkach? Musisz zatem wiedzieć, iż alkohol to cała masa pustych i tuczących kalorii! Dodatkowo, często pod wpływam alkoholu przestajemy kontrolować ilość spożywanego jedzenia, co oczywiście nie będzie służyć naszej twarzy i reszcie ciała... Jeśli zatem chcesz szybko i skutecznie schudnąć z twarzy - ogranicz alkohol do minimum, lub zdecyduj się na niskoprocentowe wino rozcieńczane wodą mineralną.

Wypłucz tłuszcz z organizmu - dosłownie!

Nic tak skutecznie nie pomaga w oczyszczeniu i odchudzeniu organizmu jak niektóre napoje - zielona herbata, herbata pu-erh przyśpieszają metabolizm i oczyszczają organizm. Zwróć uwagę na różne oczyszczające mikstury z alg, wodorostów, pora lub innych super zdrowych warzyw - Gillian McKeith jest ich fanką i za ich pomocą skutecznie walczy z tłuszczykiem, również tym na twarzy.

Jak schudnąć z twarzy w mniej niż godzinę?

Jeśli za chwilę masz randkę i chcesz natychmiast osiągnąć efekt szczuplejszej twarzy - polecamy odpowiedni makijaż - zastosuj podkład w odpowiednich odcieniach. Puder brązujący należy nałożyć wzdłuż linii szczęki i na podbródek. Taki trik znacznie wyszczupli twoje policzki i podbródek.

Odpowiednie upięcie włosów lub ich obcięcie zgodne z kształtem twarzy powinno również zmniejszyć wrażenie puszystej twarzy. Na koniec wybierz stosowny ubiór, który odwróci uwagę od krągłych policzków lub je wręcz przyćmi! Mamy nadzieję, iż zarówno szybkie porady jak i te długofalowe zmiany pomogą Ci w osiągnięciu efektu szczupłej twarzy i pożegnaniu się z podwójnym podbródkiem.