Jak spalić tłuszcz skutecznie?


Chcesz spalić tłuszcz z brzucha, pośladków, ud? Jak skutecznie i szybko pozbyć się tłuszczu i schudnąć? Czy trzeba wydać fortunę na drogie zabiegi kosmetyczne, które spowodują, że schudniemy, spalimy tłuszcz? Dowiedz się, jakie są skuteczne, sprawdzone rady na oporny tłuszcz i nadwagę!

Dieta to nie wszystko...ale też jest ważna!

Jak donoszą badacze z całego świata, aby spalić tłuszcz z brzucha, pośladków, ud, czy pozbyć się nieestetycznych boczków, nie wystarczy po prostu przejść na rygorystyczną dietę. Są o wiele lepsze, bezpieczniejsze i mniej drastyczne sposoby na spalenie tłuszczu i pozbycie się nadwagi i boczków.

Chcesz spalić tłuszcz?

Po pierwsze, należy wbić sobie do głowy jedną, krótką zasadę. Co nagle, to po diable. To powiedzenie, zasłyszane od naszych mam i babć, jest jak najbardziej aktualne. Wszystko bowiem, co osiągniemy szybko, wielkim kosztem, szybko tak samo może zniknąć. Tylko powolne, długotrwałe zmiany w naszym życiu zapewnią nam wymarzony efekt. Efekt w postaci zgrabnego, zdrowego ciała. Bez ogromnych wyrzeczeń i diet cud.

Jedz, ćwicz, chudnij

Co zatem należy zrobić alby spalić ten piekielny tłuszcz? Należy, po pierwsze, zacząć od ćwiczeń i następnie przejść na racjonalną, zdrową dietę, na której nie będziemy odbierać jak kary za nasze grzechy, przewinienia. Nowy sposób żywienia powinien być wpajany stopniowo i jeśli w tej materii nie mamy za grosz doświadczenia, lepiej wydać trochę pieniążków na parę wizyt u sprawdzonego dietetyka lub trenera personalnego z uprawnieniami dietetyka.

Dzięki wprowadzeniu w swoje życie odpowiedniej dawki ruchu zachodzi w naszym organizmie bardzo ciekawe zjawisko, dzięki któremu zjemy mniej, przez co szybciej spalimy tłuszcz i nadmiar kalorii. Chodzi o efekt blokowania. Efekt blokowania polega na ograniczeniu przez nasz mózg potrzeby spożywania pokarmów. Efekt blokowania powoduje, że następuje swoiste przestawienie się naszego organizmu, z potrzeby gromadzenia, magazynowania zapasów w postaci tkanki tłuszczowej na spalanie, zużywanie zbędnych kalorii. Efekt blokowania powoduje, że odczuwamy mniejszą potrzebę jedzenia, opychania się łakociami. Dlatego, jeśli chcemy rzeczywiście spalić tłuszcz z brzucha, ud, pośladków, warto przed wprowadzeniem diety rozpocząć ćwiczenia fizyczne. Będzie nam łatwiej ograniczyć niezdrowe, tuczące łakocie.

Jakie ćwiczenia są najlepsze na spalanie tłuszczu?

Jakie zatem ćwiczenia są najskuteczniejsze na spalanie tłuszczu i chudniecie? Opinie wśród ekspertów są skrajnie podzielone. Można bowiem podzielić ich opinie na 3 obozy - jedni uważają, że najlepiej sprawdzają się treningi krótkie o maksymalnej i submaksymalnej intensywności, np. trening Tabaty, czyli protokół Tabaty i treningi interwałowe o dużej intensywności, np. trening interwałowy intensywny. Drudzy uważają, że najlepsze do spalania tłuszczu są treningi o niewielkiej intensywności trwające około 30 minut. Niektórzy znowu polecają łączyć treningi siłowe z treningami aerobowymi trwającymi godzinę, półtorej i uważają, że taki trening najlepiej wpływa na chudnięcie.

Częstotliwość treningów również staje pod znakiem zapytania. Jedni zapierają się przy codziennych treningach, inny przekonują, że między kolejnymi treningami powinna być co najmniej 48 godzinna przerwa. Niektórzy znawcy polecają z kolei krótkie ćwiczenia dwa razy dziennie.... cóż, trudno w tym gąszczu różnorodnych rad treningowych trzymać się w zaparte jednej metody treningowej. Jeśłi chcesz spalić tłuszcz i schudnąć polecam spróbować na początku treningów krótszych, które nas nie zniechęcą, a na pewno wzmocnią i poprawią samopoczucie. Intensywność lepiej też stopniować. Jeśli do tej pory nie mieliście za dużo wspólnego ze sportem, lepiej nie żyłować od razu swojego organizmu, tylko zacząć od treningów o średniej intensywności.

Jak jeść żeby schudnąć, spalić tłuszcz?

Czas poruszyć temat diety. Ponieważ racjonalna dieta to 60% sukcesu w odchudzaniu, należy jej przestrzegać 7 dni w tygodniu. Co to w ogóle jest ta racjonalna dieta? Jest to dieta, która nie ogranicza drastycznie przyjmowanych przez nas kalorii i jednocześnie stymuluje naszą przemianę materii i zawiera masę witamin i mikro- makroelementów. Dieta pomagająca spalać tłuszcz polega na spożywaniu 5-6 posiłków dziennie. Posiłki powinny być jak najmniej przetworzone, bogate w błonnik, wartościowe tłuszcze i białka. Nie trzeba oczywiście od razu odstawiać całkowicie czekolady czy chipsów. Warto za to wyznaczyć sobie jeden, dwa dni w tygodniu, w których możemy pozwolić sobie na te przysmaki. Zaleca się stopniowe odstawianie słodkich napoi, które nie tylko zawierają dużo kalorii, ale również nie gaszą pragnienia tak szybko jak woda czy herbaty niesłodzone.

Parę magicznych potraw, przypraw, które spalają tłuszcz

Czy istnieją przyprawy, które powodują zwiększone spalanie tłuszczu i kalorii? Tak! Chodzi o pieprz cayenne, paprykę chilli, cynamon, imbir, kardamon, kurkumę i kmin. Pieprz posiada silne właściwości rozgrzewające, dzięki którym nasz organizm spala więcej kalorii. Podobnie jest z papryczkami chili, które zawierają kapsaicynę, czyli alkaloid, który stymuluje wytwarzanie ciepła w organizmie, przyśpieszając przemianę materii. Dzięki temu możemy spalić więcej kalorii. Działanie kapsaicyny utrzymuje się przez 30 minut to spożyciu chili. Dla ciekawostki należy dodać, że kapsaicyna zawarta w papryczkach chili poprawia krążenie, ponieważ rozszerza naczynia krwionośne.

Imbir zawiera z kolei olejki eteryczne oraz olejek imbirowy, który stymuluje przemianę materii. Nie zapominajmy o kminie rzymskim, kardamon i kurkumie, które również wykazują się poprzez spalanie tłuszczu i kalorii, ponieważ przyśpieszają przemianę materii. Na koniec cynamon. Cynamon powoduje, że poziom cukru we krwi ulega obniżeniu i unormowaniu. Cynamon aktywuje receptory insulinowe co skutkuje tym, że komórki przyswajają cukry o jedną piątą szybciej niż zwykle.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Jak schudnąć skutecznie i szybko?

Ile ćwiczyć dziennie żeby schudnąć?

Jak okiełznać łakomstwo?

Jak nie przytyć jesienią i zimą?

Ćwiczenia na przyśpieszenie przemiany materii

Zostaw komentarz