Madonna – dieta i ćwiczenia


Madonna to jedna z najsławniejszych piosenkarek i gwiazd show biznesu. Jak wygląda dieta i ćwiczenia tej wiecznie zapracowanej pięćdziesięciolatki? Czy Madonna wygląda na 53 lata? Co gotuje i co je Madonna? Ile waży i ile ćwiczy dziennie?

Sławna Madonna nie od wczoraj

Madonna znana jest od przeszło 30 lat. Cały czas na szczycie. Jak sama twierdzi, zaszła tak daleko dzięki upartości, zaciekłości, ciężkiej pracy oraz....paru lukratywnym i krótkim związkom. Nie grzeszy nieskazitelną urodą, pięknym głosem i łatwym charakterem. Co więc w niej podziwiamy? Zapewne konsekwencję w działaniach i ciągłe treningi nad swoim ciałem i duchem. Piosenkarka bowiem medytuje, uprawia jogę, jada nieprzetworzone, organiczne posiłki przyrządzane przez prywatną kucharkę i dietetyczkę Mayumi Nishimurę i wciąż szkoli swój taniec.

Dieta Madonny

Operacje plastyczne nie wystarczą, by w wieku 50 lat wyglądać jak zawodowy sportowiec. Madonna znana jest ze stosowania wielu diet. Była już wegetarianką, weganką, frutarianką. Teraz przyszła kolej na coś rzadszego i bardziej wyszukanego. Madonna stosuje specjalnie pod nią przygotowaną dietę makrobiotyczną. Dietę od paru lat układa jej własna dietetyczka, Mayumi Nishimura, która jest zagorzałą przeciwniczką przetworzonej, niezdrowej żywności. Madonna, na poczet diety Mayumi Nishimury, zrezygnować musiała również z mięsa, słodyczy, jajek oraz z przetworów mlecznych.

Dieta makrobiotyczna Madonny, na której jest już przeszło 7 lat głównie opiera się na produktach bogatych w węglowodany złożone i błonnik, za to z małą zawartością tłuszczu. Każdy posiłek gwiazdy zawiera około 50 % roślin zbożowych, 20-30 % warzyw i 10 % roślin strączkowych. Madonna przepada za tofu i wodorostami, które nie każdemu do gustu przypadną. Dieta ta oczywiście jest bardzo kosztowna i lepiej żeby przygotowywali ją specjaliści w celu jak najlepszego wyselekcjonowania pokarmu. Nie jest więc dietą dla każdego i na każdą kieszeń.

Obecna dieta makrobiotyczna Madonny nie stanowi dla niej żadnej nowości i piosenkarka niespecjalnie musi się ograniczać i myśleć o tym co je. Mięsa, jaj, ziemniaków, słodyczy i tym podobnych tuczących posiłków nie jada już od wielu lat, chociaż, jak podają media, czasem zgrzeszy i zje kiełbaskę lub pudding o smaku toffi, do których ma słabość.

Oto co o diecie Madonny mówią nasi polscy dietetycy:

Madonna i ćwiczenia jako jedność nad jedności

Większość gwiazd w dzisiejszych czasach jest nie tylko na restrykcyjnej diecie, ale również uprawia wymyślne ćwiczenia, ma własnych trenerów personalnych, masażystów, dietetyków, fizjoterapeutów. Madonna nie tylko nie stanowi w tej regule wyjątków, ale wręcz przoduje w rankingach najlepiej wytrenowanych gwiazd show biznesu!

Na początku, Madonna swe ćwiczenia opierała na wielogodzinnych medytacjach i na jodze - jej różnych odmianach. Najbardziej przypadła jej do gustu jedna z dynamiczniejszych odmian jogi - Ashtanga Joga, cechująca się licznymi i częstymi zmianami pozycji. Ashtanga Joga zawiera w sobie akrobatyczne wręcz pozycje, które należy odpowiednio szybko zmieniać. Oto wywiad z Osobistym nauczycielem Madonny Dannym Paradisem. Przekonaj się co takiego szczególnego Danny Paradise widzi w jodze. Kliknij TUTAJ.

Madonna znana jest również z wypromowania Tracy Anderson - trenerki personalnej, instruktorki fitness, która dzięki wieloletnim ćwiczeniom i uczęszczaniu do szkoły baletowej, stworzyła swoją własną metodę treningową, opartą na wielokrotnym powtarzaniu różnych ruchów z minimalnym obciążeniem, gdzie każda sesja treningowa trwa około 1,5 godziny. Dzięki metodzie Tracy Anderson Madonna wysmukliła swoją zbyt atletyczną sylwetkę i poprawiła swoją kondycję.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Tracy Anderson - nietypowy trener osobisty
Tracy Anderson method. Metoda dla każdego!
Dieta Angeliny Jolie
Zostaw komentarz

Poprzedni artykuł:

Następny artykuł: