Rewolucyjna dieta OXY. Ile możesz schudnąć?


diet-403588_1920Jak można zmienić swoje życie w miesiąc? Odzyskać zdrowie, figurę i pozbyć się dolegliwości? Rewelacyjna i rewolucyjna dieta białkowa pozwala na powrót do równowagi wewnętrznej organizmu, dobrego samopoczucia, zgrabnej sylwetki. Jest bardzo łatwa w stosowaniu i smaczna. Warto spróbować, by być zdrowym przez długi czas.

 

Skuteczna dieta białkowa

Nowa dieta proteinowa, sprawdzona przez lekarzy i dietetyków, jest skuteczną metodą na odchudzanie. W ciągu 3-4 tygodni można się pozbyć nawet 15 kg niechcianego tłuszczyku. A jak wiadomo, otyli mają gorzej i trudniej. Trapią ich dolegliwości trawienne, bóle głowy, brzucha, brak kondycji. Stosowanie ulepszonej diety białkowej (niegdyś jej elementy można było spotkać w diecie Dukana) pozwala na zachowanie zdrowia i poprawę ogólnej kondycji organizmu. Dieta OXY składa się z czterech etapów, z których każdy trwa 7 dni. Przez cały okres diety pije się pyszny OXY Shake, który składa się z owoców żurawiny, kefiru i otrąb pszennych. Nasze organizmy w wyniku spożywania żywności przetworzonej, pełnej chemicznych dodatków są mocno zanieczyszczone. Dlatego dietę należy zacząć od detoxu.  Przez tydzień oczyszczamy organizm ze złogów.

Na czym polega trójfazowość diety OXY

W pierwszym etapie (7 dni FAT BURNING) następuje przyspieszone spalanie tkanki tłuszczowej. Dieta OXY dzięki regularnie spożywanemu OXY shakowi usuwa z organizmu toksyny, oczyszcza drogi moczowe i przyspiesza przemianę materii. Stopniowo usuwa takie dolegliwości, jak zmęczenie, uczucie ciężkości, spadek formy, kłopoty z wypróżnianiem, problemy z nerkami i wątrobą. Żurawina będąca istotnym składnikiem koktajlu stymuluje spalanie tłuszczu, działa też pozytywnie na drogi moczowe. W trakcie kuracji najlepiej wykorzystać surowe owoce, które w 100 g zawierają tylko ok. 46 kcal. Otręby pszenne natomiast, poprzez zawartość błonnika, sprzyjają wypróżnianiu i odtruwaniu organizmu. Podczas pierwszego etapu podstawą diety jest głównie białko zwierzęce.

Oczyszczony i przygotowany do diety organizm może przejść do etapu II STEP. Na tym etapie zostaje włączone białko roślinne. Stosunek białka roślinnego do zwierzęcego powinien wynosić 50:50.

Ostatni etap to BALANCE, który jest zasadniczym elementem całej diety. Odpowiednio ustabilizowany organizm może korzystać z ostatniego etapu diety wielokrotnie, stosując go naprzemiennie z etapem STEP. W ostatnim etapie zawartość węglowodanów, białek i tłuszczów w przepisach jest zbilansowana i sprzyja prawidłowej przemianie materii oraz równowadze energetycznej organizmu. Dopuszczalne jest nawet jedzenie słodkości.

Przykładowe menu w diecie OXY

Jesteście chętni na wypróbowanie tej diety? Przedstawiamy przykładowe menu, dzięki któremu możecie szybko i skutecznie schudnąć!

Śniadanie: kanapka z pieczywa pełnoziarnistego z wędzonym łososiem i koperkiem

Drugie śniadanie: sałatka owocowa z kiwi, pomarańczy i bananem

Obiad: makaron z gulaszem wołowym z tymiankiem i żurawiną

Podwieczorek: koktajl z gruszki, brzoskwini, z dodatkiem imbiru

Kolacja: świeży szpinak z owocem mango, serem feta i oliwkami.

Czy dieta OXY jest zdrowa dla każdego

Z uwagi na obecność glutenu w przepisach dieta nie może być stosowana przez osoby mające alergię na gluten. Faza oparta głównie na potrawach z białkiem i tłuszczem zwierzęcym wywołuje najwięcej dyskusji, niemniej jest ona niezbędna dla uzyskania przyspieszenia metabolizmu. W kolejnym tygodniu wprowadzone białko roślinne neutralizuje skutki poprzednich kilku dni.

Intensywne przyjmowanie protein zostało ograniczone do dwóch tygodni, poprzez to ryzyko występowania niepożądanych działań jest minimalne. Intensywność diety i szybki spadek masy ciała mogą być przyczyną efektu jo-jo po zakończeniu stosowania diety. Dlatego istnieje możliwość powtarzania etapów STEP i BALANCE jeszcze przez dwa, trzy miesiące, by złagodzić okres wychodzenia z diety.

Dla tych, co się zdecydowali

Dieta OXY jest popularna wśród polskich celebrytów. Skuteczność i szybkość jej działania zapewnia jej wielu zwolenników. Idealna na wiosnę, po zimowym leniuchowaniu na kanapie. To dieta praktycznie dla każdego, w końcowym etapie można jeść, co się chce. Zaletą OXY jest to, że nie trzeba samodzielnie wymyślać przepisów. Gotowe są dostępne w internecie na stronie z OXY dietą. Na początku wykonuje się test psychometryczny. Nowością w tej diecie jest to, że uwzględnia się elementy osobowości i łączy je z potrzebami organizmu, przez co uzyskuje się bardziej zindywidualizowany jadłospis.

Dietę można dostosować do wieku, płci, w tworzeniu przepisów uwzględnia się wzrost, masę ciała oraz aktywność fizyczną. To znacznie ułatwia życie, podobnie jest z podpowiedzią jak robić zakupy i w jaki sposób dokonywać pomiarów masy ciała. To czynniki mobilizujące do wytrwałego stosowania diety, bo przecież wiadomo, że aby była skuteczna trzeba ściśle przestrzegać zasad. Gotowa dieta zawiera też podpowiedzi, które składniki można wymieniać, gdyby nagle się okazało, że czegoś nam zabrakło w lodówce. Aplikację można mieć na smartfonie bądź w laptopie, co jest pomocne, gdy trzeba sprawdzić, co dzisiaj trzeba zjeść. Stosowanie diety OXY to szybki efekt i korzystny wpływ na zdrowie.