Rukiew wodna – zdrowa i polska!


Rukiew wodna to żadna kolejna egzotyczna zielenina sprowadzana dalekich kontynentów. Rukiew wodna jest smaczna, zdrowa, pożywna i przede wszystkim polska. Jakie właściwości ma rukiew wodna? Jakim chorobom zapobiega rukiew, czy jest smaczna? Dowiedz się dlaczego warto jeść rukiew wodną, czyli rzeżuchę wodną!

Rukiew wodna, popularnie nazywana rzeżuchą wodną choć mało popularna w Polsce może być w niej uprawiana na szeroką skalę. Rukiew nazywana jest również eliksirem młodości, zdrowia i urody. Dlaczego? Ponieważ nie tylko zapobiega powstawaniu oznak starości ale również skutecznie zwalcza już obecne zmiany!

Rukiew z Polski

Najczęściej i najwięcej rzeżuchy wodnej uprawia się na zachodzie Polski. W Polsce nie należy do popularnych warzyw i nieliczni Polacy ją kupują i jadają na co dzień. W przeciwieństwie do nas, zachód je ogromne ilości rukwi i chwali oraz ceni sobie to łatwo dostępne warzywo. Rukiew była obecna chociażby na przyjęciu weselnym królewskiej pary księcia Williama i Księżnej Catherine w pałacu Buckingham. Jadają ją celebryci i gwiazdy kina. Nie bez kozery bowiem nazwano to warzywo eliksirem młodości!

Rukiew to eliksir młodości

Jak udowodniły badania, 8-tygodniowe spożywanie rukwi wodnej powoduje, że nasza skóra staje się bardziej napięta, jędrna, sprężysta. Pory oraz zaczerwienienia na twarzy również ulegają redukcji! Dodatkowo, zauważono, że osoby, które regularnie spożywały rukiew w ilości 80 gramów dziennie zmniejszyła i wygładziła zmarszczki aż o 40 %! Nic więc dziwnego, że szczególnie kobiety polubiły rzeżuchę wodną i zaczęły jeść ją regularnie.

Rukiew jest także bogatym źródłem beta karotenu, który jest naturalnym przeciwutleniaczem zwalczającym wolne rodniki. Ponieważ oprócz beta karotenu rukiew jest bogata w witaminę C (witamina zdrowia) oraz E (witamina młodości) bezsprzecznie rukiew można nazwać eliksirem młodości!

 

Rukiew przeciw nowotworom

Rukiew wodna nie tylko zapobiega powstawaniu zmarszczek i zmniejsza już występujące. Rukiew nie tylko wygładza i ujędrnia skórę. Rukiew również zapobiega nowotworom. Badania, w których wzięły udział kobiety chore na raka sutka dowiodły, że rukiew wodna to największy wróg nowotworu, który nie ma szans z rzeżuchą wodną. Rukiew bowiem powoduje, że we krwi wzrasta znacznie poziom białka, które blokuje rozwój i rozrost komórek nowotworowych w naszym ciele.

Jeśli więc chcesz wyglądać młodo, zdrowo i nie obawiać się nowotworów spożywaj rukiew w jej surowej formie. Jedz na zdrowi i na urodę!

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

 

Jak uniknąć leków i przeziębienia, czyli superodporność

Jaka kawa najzdrowsza? Parzona czy rozpuszczalna?

Ćwiczenia fizyczne poprawiają pamięć

Czekolada i epikatechina - jedz na zdrowie!

 

Zostaw komentarz