BOSU – ćwiczenia i cena


BOSU to specjalistyczny sprzęt do ćwiczeń równowagi, mięśni, wytrzymałości, powszechnie stosowany w klubach fitness i siłowniach. Dla kogo BOSU jest przeznaczony i jaka jest cena BOSU? Dowiedz się już teraz!

 Skąd nazwa BOSU?

BOSU to skrót od zdania Both Sides Up, czyli obie strony do góry. Oznacza to, iż zarówno miękka, okrągła strona (na zdjęciu niebieska), jak i twarda, płaska (czarna) służą do celów treningowych. Na miękkiej możemy w łatwy sposób ćwiczyć brzuch, mięśnie rąk, nóg, rozciągać się. Jeśli obrócimy piłkę na drugą stronę, częścią miękką do dołu, również wykonujemy trening całego ciała - znacznie utrudnione pompki, squaty, balansy. Średnica BOSU wynosi około 60 centymetrów, wysokość 22 centymetry.

BOSU został stworzony i wymyślony w Ameryce przez Davida Weck'a. Rozpropagowany w 2000 roku nadal cieszy się, obok piłki fitness, wielką popularnością. BOSU jest lekki, niewielkich rozmiarów i można go używać do rozwijania praktycznie każdej grupy mięśniowej. Najbardziej cenioną zaletą tego sprzętu jest to, iż ćwicząc na nim, równowaga, czucie stawowe (propriocepcja) rozwija się w zawrotnym tempie! Jak już wspominałam w innych artykułach, ostatnimi czasy rozwój równowagi jest jednym  z najważniejszych celów jakie chce się osiągać w nowoczesnych klubach i siłowniach. Cena BOSU również w porównaniu z ceną innych tego typu urządzeń nie jest wygórowana.

BOSU cena

Cena za BOSU, jako oryginalnego sprzętu, wynosi około 490 złotych. W cenie oprócz BOSU dodaje się instrukcję obsługi, pompkę do BOSU oraz zestaw ćwiczeń dla każdego. Cena może wydawać się spora, jednakże w porównaniu z ceną za inne tego rodzaju sprzęty jest całkiem przyzwoita. Np. cena za CORE BOARD to bagatela 770 złotych! I to w najtańszych sklepach. Niedawno jedna ze stron internetowych zapraszała do zakupu Core Board za cenę 890 złotych.

Oprócz samego BOSU możesz kupić dodatkowe akcesoria - 3D BOSU System. Cena BOSU + cena 3D BOSU System wynosi przeszło 1000 złotych. W skład akcesoriów do BOSU wchodzą:

  • specjalne tubingi
  • regulowana poręcz ułatwiająca wykonywanie ćwiczeń
  • konstrukcja ułatwiająca trening z osobami starszymi
  • rozbudowany program ćwiczeń do każdego
  • DVD z programem ćwiczeń

 

 

Cena samego 3D BOSU system wynosi 600 złotych.

Przykładowe filmy z ćwiczeniami na BOSU

Oto cała gama ćwiczeń z BOSU praktycznie na każdą partię ciała. Ćwiczenia zaczerpnięte z są z oficjalnej strony twórców BOSU. Zapraszam na trening z BOSU razem z prowadzącymi! Każdy filmik trwa około jednej minuty.

Zostaw komentarz

Poprzedni artykuł:

Następny artykuł: