Dlaczego warto uprawiać sport?


Zapewne to pytanie zadaje sobie każda i każdy z nas. Niestety często dochodzimy do błędnego wniosku, że w sumie nie warto, w sumie to kolano lub inna część ciała boli, w sumie to nie mamy ochoty.

 Nie chce mi się...

W efekcie wolimy zostać w domu przed telewizorem i odłożyć ćwiczenia na inny dzień. Pragnę w tym artykule udowodnić i przekonać, że ćwiczyć nie tylko warto ale i trzeba! Nieważne jakiego rodzaje sportu się podejmiemy, uprawianie sportów jest i powinno być nieodłączną częścią w Twoim życiu. Ćwiczyć naprawdę warto! Poniżej podaję jedne z wielu powodów dlaczego warto uprawiać sport, dlaczego warto ćwiczyć.

Oto 11 niezbitych powodów dlaczego warto ćwiczyć:

 1.  Dzięki regularnym ćwiczeniom fizycznym nasz metabolizm pracuje na wyższych obrotach, dzięki czemu choroby cywilizacyjne takie jak otyłość, cukrzyca, nadciśnienie nie imają się nas
 2.  W czasie ćwiczeń fizycznych o odpowiednio wysokiej intensywności, następuje wyrzut hormonów szczęścia - czujemy się lepiej, jesteśmy uśmiechnięci, mamy siłę do życia, jesteśmy bardziej zadowoleni. Oprócz hormonów szczęścia następuje wyrzut hormonu wpływającego na szybszą przemianę materii - hormonu wzrostu
 3. Dzięki różnorakim formom ćwiczeń ( aerobik, siłownia, wspinaczka, bieganie, jogging, pływanie itd) możemy czuć się odprężeni, zrelaksowani
 4.  Ćwiczenia zapewniają nam mocne, rozciągnięte mięśnie
 5.  Dzięki mocnym, silnym i rozciągniętym mięśniom nasze stawy są mniej podatne na urazy, zwichnięcia
 6. Dzięki treningom możemy zarówno psychicznie jak i fizycznie "odjąć sobie lat" - nic tak nie odmładza jak zgrabna, umięśniona sylwetka oraz uśmiech na twarzy!
 7. Dzięki regularnym i optymalnym treningom możemy dosłownie urosnąć! W jaki sposób? Udowodniono, iż osoby, które wzmacniają swoje mięśnie, stosują różne formy rozciągania,przestają się garbić, kurczyć - zaczynają się prostować, głowę zadzierać do góry (oczywiście w pozytywnym tego słowa sensie), łączyć łopatki w czasie chodzenia - efekt? Wygląd młodszej, świeższej i wyższej osoby!
 8. Zmniejszone dolegliwości bólowe kręgosłupa lub ich całkowite wyeliminowanie. Może to mieć miejsce za sprawa wydłużenia i wzmocnienia mięśni placów, brzucha, miednicy, nóg.
 9.  Ćwiczenia w połączeniu z racjonalnym odżywianiem pozwolą na zmniejszenie nadwagi, uzyskanie upragnionej sylwetki
 10.  Poprawia się Twoja sprawność i szybkość myślenia, dzięki czemu wzrasta Twoja wydajność umysłowa
 11.  Dzięki regularnym ćwiczeniom nie straszne Ci będzie żadne przeziębienie czy grypa - osoby ćwiczące regularnie są odporniejsze na różnorakie zakażenia, a jak już zachorują, choroba jest lżejsza i a chory szybciej zdrowieje.

Czy zatem warto ćwiczyć?

Mam nadzieję, że od teraz, jeśli ktokolwiek zapyta Ciebie, dlaczego warto uprawiać sport, dlaczego warto ćwiczyć udowodnisz mu, że nie tylko warto ale trzeba!

Jeśli decydujesz się na Twoją pierwszą prawdziwą przygodę ze sportem, polecam zacząć od treningów pod czujnym okiem trenera personalnego. Oczywiście, trzeba się w związku z tym liczyć z większymi kosztami, ale za to takie treningi będą dużo bardziej efektywniejsze i co najważniejsze bezpieczniejsze.

5 komentarzy add one

 1. Maryśka says:

  super rozprawka skończona;) Dzieki za pomoc

 2. Maryśka says:

  Super i rozprawka skończona!!!;) Dzięki za pomoc:)

 3. ktoś xd says:

  Te wszystkie argumenty można napisać w jednym akapicie . xD

 4. Paula says:

  super uargumentowane, podpisuje sie pod tym.Świeta prawda.

Zostaw komentarz

Poprzedni artykuł:

Następny artykuł: