Jak schudnąć skutecznie i szybko?


Jak schudnąć skutecznie i szybko? Jakie są najlepsze rady na zrzucenie zbędnych kilogramów bez stosowania ekstremalnych, drakońskich diet? Naukowcy z Harwardu mają na to złoty środek! Połącz ćwiczenia z dietą schudnij do 6 kilogramów miesięcznie!

 

Co eksperci mówią o chudnięciu?

Jak twierdzą naukowcy z Harvardu, najskuteczniejszym sposobem na utratę zbędnych kilogramów jest połączenie dwóch aspektów dbania o swoją sylwetkę i zdrowie. Chodzi o ćwiczenia i dietę. Tak jak do tańca trzeba dwojga, tak do schudnięcia, zrzucenia zbędnych kilogramów potrzeba samozaparcia w ćwiczeniach i w stosowaniu racjonalnej diety. Racjonalna dieta to dieta bogata w witaminy, minerały, a uboga w puste kalorie i tłuszcze typu trans. Wyrzeknij się więc wszelkich fast foodów, niezdrowych przekąsek i ciężkich, słodkich, gazowanych napoi!

Bo do tanga trzeba dwojga, czyli połącz dietę z ćwiczeniami!

Jakie ćwiczenia są najlepsze żeby schudnąć? Bynajmniej, nie trzeba wybierać treningów parogodzinnych i o maksymalnej intensywności! Badania nad optymalnym czasem ćwiczeń fizycznych, dzięki którym schudniemy i utrzymamy naszą wymarzoną wagę przeprowadzono na 60 duńskich mężczyznach. Badanie trwało 13 tygodni. Udowodniono, że wystarczy ćwiczyć pół godziny dziennie, aby schudnąć i uzyskać oczekiwane rezultaty. Jest to dobra nowina dla leniwych i niechętnych do ćwiczeń osób.

Badania na duńskich mężczyznach dowiodły również, że treningi o średniej intensywności, trwające 30 minut sprawią, że zrzucimy tyle samo kilogramów i taką samą ilość tkanki tłuszczowej, co w czasie treningu godzinnego o maksymalnej intensywności. Dlaczego? Ponieważ po bardzo intensywnych treningach jesteśmy bardzo głodni i często sięgamy po tuczące, kaloryczne przekąski. 

Efekt blokowania sprawi, że schudniesz!

Dlaczego odchudzanie warto rozpocząć od wdrożenia w swoje życie ćwiczeń fizycznych? Naukowcy z Harwardu stwierdzili, że dzięki ćwiczeniom fizycznym nasz mózg przestawia się z opcji "magazynowanie tłuszczu" na opcję "wykorzystanie własnych zasobów energetycznych". Badacze nazwali to efektem blokowania. Dzięki efektowi blokowania mamy szansę na odczuwanie mniejszego głodu niż zazwyczaj! dlaczego? Ponieważ nasz mózg przestaje czuć potrzebne magazynowania i zaczyna korzystać z własnych rezerw tłuszczowych. Dzięki temu czujemy mniejszy niż dotychczas głód.

......czyli jak schudnąć?

Podsumowując, dzięki wprowadzeniu w swoje życie ćwiczeń fizycznych o umiarkowanej intensywności, trwających około 30 minut, będziemy w stanie skutecznie schudnąć, ponieważ ćwiczenia fizyczne zmniejszają nasz apetyt i niwelują wilczy głód. Ćwiczenia dodatkowo uwrażliwiają nasz organizm na insulinę, dzięki czemu wahania cukru będą występowały rzadziej niż do tej pory. Racjonalna dieta na pewno wpłynie korzystnie nie tylko na Twoja figurę ale również na Twoje samopoczucie!

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Dieta przerywana głodówka, czyli jedz ile chcesz!

Zdrowy otyły, czyli ciesz się zdrowiem z nadwagą!

Ile ćwiczyć dziennie żeby schudnąć?

Polacy nie lubią ćwiczyć!

Zostaw komentarz