Jogaqua, paddle board Yoga


Paddleboard Yoga, Jogaqua, Joga na desce surfingowej. Ćwiczenia na desce, plusy i minusy jogi na desce. Na czym polega Jogaqua? Dzięki niej nie tylko wzmocnisz i wydłużysz mięśnie ale również poczujesz odprężenie i spokój ducha!

Jogaqua, czyli joga na desce to połączenie jogi i surfingu. W jaki sposób? Weź deskę surfingową lub specjalną deskę do jogi na desce oraz wiosło, wypłyń na spokojne morze, jezioro lub basen.... i rozpocznij ćwiczenia! Jogaqua popularna jest szczególnie w krajach i miastach o kimacie ciepłym i posiadającym dostęp do akwenów wodnych. Nie jest to jednak niezbędne. Jogaqua może być praktykowana również w basenach krytych lub na ziemi!

Jogaqua - rodzaje jogi na desce

Stworzono różne odmiany jogi na desce. Dla początkujących poleca się jogę na dece położonej na płaskim podłożu lub piasku, potem zaleca się ćwiczenia na desce surfingowej w basenie, brodziku w celu zwiększenia bezpieczeństwa ćwiczącego. Zapewnia to odpowiednie dozowanie poziomu trudności i sprawia, że ćwiczący na początku może skupić się na ćwiczeniach, a w późniejszym czasie dodatkowo na warunkach zewnętrznych takich jak fale, wiatr, współćwiczący. Jogę na desce ćwiczy się przy pomocy wiosła lub bez niego.

Jakie sławy szczycą się ćwiczeniami na desce, czyli Paddleboard Yoga? (z angielskiego, Paddle znaczy wiosłować/wiosło, board to deska, yoga to po prostu joga, czyli jednym słowem, joga na desce surfingowej i z wiosłem :)) W Jogaqua gustują Matthew McConaughey, Jennifer Anniston, Kate Hudson i Lance Armstrong.

Jakie są plusy jogi na desce?

Dzięki bodźcom takim jak fale, wiatr, szum wody możesz osiągnąć poziom maksymalnego zrelaksowania, odprężenia. Dzięki jodze wzmocnisz, wydłużysz i uelastycznisz mięśnie. Dzięki ćwiczeniom na ograniczonej i niestabilnej powierzchni poprawisz swoją koordynację, równowagę i propriocepcję. Jednym słowem, trening na desce surfingowej to trening holistyczny!

Jeśli dodatkowo jesteśmy trenowani przez wprawnego i doświadczonego trenera możemy osiągnąć oczekiwane rezultaty po paru tygodniach. Oczywiście, pod warunkiem, że ćwiczymy jogę na desce z odpowiednią częstotliwością, regularnością i sumiennością!

Jogi na desce nie poleca się osobom nie umiejącym pływać, posiadającymi liczne kontuzje i choroby przewlekłe takie jak choroby serca, nerek oraz choroby centralnego układu nerwowego. Choroby skóry i otwarte rany również są czynnikiem dyskwalifikującym i przeciwwskazaniem do ćwiczeń na desce, czyli jogaqua.

Joga na desce - ćwiczenia i filmy

Oto przykładowe filmy z ćwiczeniami na desce. Przekonaj się na czym polega jogaqua i rozpocznij ćwiczenia jeszcze przed latem! Paddleboard joga to joga dla każdego.

Zostaw komentarz