Platforma wibracyjna


Platforma wibracyjna, urządzenia wibracyjne. Efekty, zalety, wady, opinie, cena. Jaka jest cena platformy wibracyjnej i gdzie można ją kupić. Zapoznaj się z tym urządzeniem i upewnij się czy lepiej ją kupić czy wystarczy karnet na siłownię z platformą!

Platforma wibracyjna to dobry pomysł?

Platforma wibracyjna należy do jednych z najbardziej popularnych urządzeń jakie weszły na rynek w ostatnich latach. Osobiście, pierwszy raz miałam z nią styczność 5 lat temu w jednym z "elitarnych" klubów fitness w Krakowie. Od razu, oczywiście, platforma wibracyjna przypadła mi do gustu. Pieszczotliwie nazywano ją plate - od Vibro Plate, VibroPlate.

Oczywiście, po sukcesach tego typu maszyn, jak grzyby po deszczu zaczęły pojawiać się na rynku maszyny wibracyjne - jedne lepsze, drugie gorsze. Wśród nich znajdziemy maszyny tańsze, które możemy kupić w telezakupach Mango - Vibra Max, VibraMax i w supermarketach. Cena takich urządzeń waha się między 600 a 800 złotych. Jeśli chcemy kupić lepszy, porządniejszy i przetestowany sprzęt z większą ilością bajerów i dodatków (pulsomierz, waga, BMI, dodatkowe uchwyty, długoletnia gwarancja itd) musimy liczyć się z podwojeniem a nawet potrojeniem tej ceny. Przedstawicielem sprawdzonych i dobrych platform wibracyjnych jest firma VibroPlate oraz Body shape, które możemy kupić za 1500 - 3500 złotych w zależności od naszych preferencji i potrzeb. Dla szczególnie wybrednych firma Maxxus oferuje platformy wibracyjne, których ceny przekraczają 30 000 złotych.

Platforma wibracyjna opinie

Często można spotkać się z opinią, że jest to znakomity i niezastąpiony morderca tłuszczu, że rozbija tłuszcz na mniejsze cząsteczki, przez co łatwiej się go usuwa z organizmu ... i inne komercyjne i niezbyt prawdziwe opinie, które niewiele mają wspólnego z prawdą. Szukając w internecie opinii, relacji z ćwiczeń na platformie wibracyjnej, najczęściej trafiamy na opinie ludzi, którzy albo żyją ze sprzedaży albo z reklamy tego typu urządzenia. Ostatnio buszując po internecie znalazłam w opiniach i efektach ćwiczeń na platformie zdanie, że ktoś stracił na całym ciele w obwodzie 14 cm, jednocześnie nie tracąc nic na wadze.... w przeciągu miesiąca! Hmm myślę, że nie muszę tego ani komentować ani udowadniać, że nic bardziej nieprawdziwego nikt nie mógł wymyślić :)

Platforma wibracyjna - efekty

Platforma wibracyjna, czyli wibro, vibro to urządzenie masujące, polepszające ukrwienie tkanek całego naszego ciała. Dzięki czemu Twoje mięśnie, a z nimi całe ciało, mogą być lepiej odżywione, dotlenione, oczyszczone, dzięki czemu lepiej i sprawniej pracują, funkcjonują. Po ćwiczeniach na urządzeniu wibracyjnym na pewno poczujesz się zrelaksowana i odprężona. Jest to bowiem świetny sposób na masaż Twojego ciała.

Platforma wibracyjna jest polecana osobom chcącym poprawić swoje poczucie równowagi, wzmocnić mięśnie okołostawowe i zwiększyć regenerację, sprawność stawów. Ćwiczenia na platformie wibracyjnej  świetnie służą osobom po kontuzjach stawów kolanowych, skokowych, szczególnie narciarzom po zerwaniu chociażby więzadła krzyżowego przedniego.

Jeśli chodzi o efekty chudnięcia dzięki platformie wibracyjnej nie ma się co oszukiwać - maszyna sama nie sprawi, że schudniemy, stracimy na wadze. Musimy liczyć się na podobne lub troszkę szybsze efekty chudnięcia w porównaniu z ćwiczeniami na innych urządzeniach fitness. Krótko mówiąc - chcesz schudnąć - ćwicz zaciekle i dbaj o odpowiednio zbilansowaną dietę, a efekty na pewno się pojawią!

Platforma wibracyjna - zasady i ćwiczenia

Każda z platform wibracyjnych ma różne poziomy, szybkości wibrowania w zależności od efektów jakie chcemy osiągnąć i od stopnia naszego wytrenowania. Przeważnie pierwszy trening polega na zapoznaniu się z platformą - stoimy, trzymając się poręczy z lekko ugiętymi kolanami, powoli zwiększając szybkość wibracji. Po pewnym czasie możemy zacząć przestępować na platformie, przechodzić do squatów, przysiadów. Po paru sesjach treningowych będziemy na tyle wprawieni w boju, że poręcze będą już nam zbędne i będziemy mogli wszystkie ćwiczenia wykonywać bez trzymania się poręczy!

Oto proponowane ćwiczenia, dzięki którym możemy osiągnąć wymarzone rezultaty. Zapraszam do ćwiczenia razem z nami!

One Comment add one

  1. agnese says:

    hmmm. ciekawe, mam mate od roku, fakt faktem nie schudłam przez treningi, ale co najważniejsze miałam okropne rozstępy na brzuchu i w ciągu miesiąca ćwiczeń na macie zniknęły!!! żaden krem mi nie pomagał, wystarczyło tylko 10 min dziennie na macie!

Zostaw komentarz

Poprzedni artykuł:

Następny artykuł: