Swiss protection socks, czyli skarpetki nowej generacji


Czy można biegać w samych skarpetkach po każdej powierzchni bez ryzyka zranienia? Czy można wspinać się na bosaka po ostrych, skałach? Poznaj nowe skarpetki pięciopalczaste firmy Swiss Barefoot Company i kup skarpetki nowej generacji - Swiss protection socks, dzięki którym poczujesz co to znaczy przygoda i sport!

Skarpetki inne niż wszystkie

Firma Swiss Barefoot Company znana jest z niekonwencjonalnych pomysłów i zadziwiających technologii. Tym razem postanowiła sprawić przyjemność tym, którzy nie lubią biegać, chodzić, wspinać się w butach. Tym, którzy czerpią przyjemność z odczuwania jak największej ilości bodźców, lub tym, którzy nienawidzą sznurować i czyścić butów.

Skład skarpetek pięciopalczastych Swiss protection socks

Niekonwencjonalne skarpetki o których mowa w tym artykule, to skarpetki pięciopalczaste, dostępne w różnych kolorach, rozmiarach, wzorach oraz w wersji krótszej i dłuższej (skarpetki sięgają albo do kostki, albo powyżej kostki). Producent na metkach zapewnia, że skład tych specjalnych skarpetek jest następujący:

  • 50%  - Kevlar wykorzystywany do kamizelek kuloodpornych, hełmów, trampolin, nart, kasków. Kevlar cechuje się niezwykłą wytrzymałością na uszkodzenia, w tym na rozciąganie.
  • 32% - poliester
  • 10% - bawełna to materiał przyjemny w dotyku i naturalny, dzięki czemu nasza skóra może w nim swobodnie oddychać.
  • 8% - spandex, powszechnie nazywany lycrą, czyli elastanem, jest włóknem syntetycznym i niezwykle elastycznym, rozciągliwym.

Dzięki takiemu składowi firma Swiss Barefoot może spokojnie promować swój produkt jako niezwykle wytrzymały i przyjazny stopie. Dodatkowo, dzięki temu, że skarpetki zaliczane są do pięciopalczastych, lepiej czujemy podłoże, a nasze palce aktywnie pracują w czasie marszu, biegu, wspinania.

Opinie o skarpetkach firmy Swiss Barefoot

Opinie dotyczące Swiss protection socks są podzielone. Osoby, które stosowały tego rodzaju skarpetki pięciopalczaste przyznają, że w terenie bardzo dobrze się sprawują i stopa nie ponosi specjalnych obrażeń. Czujemy dokładnie co mamy pod stopami, dzięki temu wykonywany jest swoisty masaż stóp. Niestety, duża ilość rozbitego szkła, niezwykle ostre kamienie czy drzazgi całkowicie dyskwalifikują tego rodzaju "obuwie" minimalistyczne. Jeśli więc wybierasz się w nowy teren, lepiej załóż tradycyjne buty, w przeciwnym razie może czekać Cię niemiła i bolesna niespodzianka.

Cena skarpetek Swiss protection socks

Jaka jest cena takich specjalnych, odpornych na uszkodzenia skarpetek? W zależności od modelu - krótsze skarpetki, sięgające do kostki, kosztują około 55 euro, czyli 220 pln, natomiast cena za dłuższą wersję sięgającą powyżej kostki, wynosi około 59 euro, czyli prawie 240 pln. Jest to więc wydatek równy zakupowi normalnych butów treningowych.

Czy warto w tego rodzaju skarpetki zainwestować? Na pewno warto, jeśli masz już tradycyjną parę butów do biegania, wspinaczki i odpowiednią ilość gotówki na ekstra nadprogramowe wydatki. Forumowicze uważają, że już lepiej za tą cenę kupić buty pięciopalczaste, czyli fivefingers, które przynajmniej skutecznie chronią Twoją stopę przed wszelkimi zagrożeniami w terenie i tak szybko się nie psują, dziurawią jak skarpetki pięciopalczaste Firmy Swiss Barefoot. Buty minimalistyczne, czyli fivefingers znalazły znacznie większe grono miłośników i użytkowników niż skarpetki, które tylko częściowo zapewnią nam bezpieczeństwo i komfort.

Skarpetki na miarę XXI wieku

Oto filmy reklamujące skarpetki Swiss protection socks. Zobacz jak skarpetki tego typu radzą sobie w terenie i jakie sporty możesz w nich śmiało uprawiać. Co prawda, produkt ten nie jest popularny w Polsce, ale jeśli lubisz po domu, po swoich ogrodzie chodzić na bosaka, na pewno skarpetki pięciopalczaste bogate w Kevlar skutecznie uchronią Twoje nogi przed niechcianymi zadrapaniami.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Buty pięciopalczaste do biegania, czyli fivefingers

Buty minimalistyczne - moda czy wygoda?

Czy chipsy są zdrowe?

TrainPod Reebok

BOSU - ćwiczenia i cena

 

Zostaw komentarz